Fabryka papieru w Malczycach

   Kiedyś to miejsce tętniło życiem, fabryka w latach 30. działała bardzo sprawnie a po odrze pływały liczne barki zabierające ładunek z fabryki w sąsiednim porcie. Po przyjściu "nowej władzy" Fabryka działała dalej aż do 1979 roku, później zaczęła popadać w ruinę i stała się atrakcją dla złomiarzy...
   My pojawiliśmy się tam mroźnego styczniowego poranka, towarzyszył nam padający śnieg oraz przebijające się poranne słońce. Celowo wybraliśmy taką porę ze względu na niesamowity klimat i ciszę tam panującą. Miejsce jest skrajnie niebezpieczne ze względu na sypiące się cegły, tynki oraz dziury w podłodze, w niektórych miejscach można spaść z wysokości nawet kilku pięter...



















Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Chwałów

Kopalnia Wapienia w Stolcu

Twierdza Zakagori